گروه ایرانیوم
پشتیبانی : support@Iraniumgroup.com
 • مشاوره و اجرای  نیروگاه و تجهیزات خورشیدی                                  

  سیستم های منفصل یا متصل به شبکه و هایبرید                                                

  گروه ایرانیوم

انرژی های تجدیدپذیر چشم انداز زیبا از آینده

 تنها یک راه برای پیشرفت و رهایی از آلودگی و سوخت های فسیلی وجود دارد ، بیایید در این راه پیش قدم باشیم

زمین پاک

هم از انرژی های تجدیدپذیر استفاده می کنیم

دیگه نیازی نیست برای تولید انرژی سوخت های فسیلی مصرف کنیم، بلکه با استفاده از منابع پایان ناپذیر انرژی مثل خورشید و باد انرژی مورد نیازمون رو به صورت تجدیدپذیر و پاک تامین می کنیم.

زمین سبز-انرژی سبز

هم با زندگی سبز به سلامت خودمون و جامعه کمک می کنیم

منابع انرژی فسیلی هم در حال پایان است و هم چه در زمان تولید در نیروگاه های حرارتی و چه در زمان مصرف باعث آلایندگی می شوند و هر روز شهرهای ما را آلوده تر و محیط زیست ما را بیشتر نابود می کنند، گذشته از این  این منابع بهره  وری کمی نیز دارند با همه این ها واقعاً ما با چه منطقی به مصرف این نوع انرژی ادامه می دهیم آیا وقت آن نشده که با اتخاذ سیاست های دوستدار محیط زیست به سلامت خود و جامعه و آینده فرزندانمان  بیاندیشیم، بیایید از خودمان شروع کنیم

انرژی تجدیدپذیر

هم با پولی که برای این تکنولوژی می پردازیم سرمایه گذاری کردیم

درست است که هزینه راه اندازی اولیه نیروگاه ها یا خانه های خورشیدی و بادی زیاد به نظر می رسد اما اگر کمی دوراندیش باشیم در فاصله کوتاهی نه تنها سرمایه اولیه بازگشته بلکه به نرخ سوددهی بالایی نیز می رسیم پس در واقع به نوعی سرمایه گذاری هم کرده ایم.

IRANIUM GROUP - http://Iranium.com انرژی پاک و تجدیدپذیر

برای راه اندازی یک خانه خورشیدی چه تجهیزاتی نیاز است؟

تجهیزات مورد نیاز یک خانه خورشیدی

 • چارت تجهیزات خانه خورشیدی

   قسمت های تشکیل دهنده خانه خورشیدی
 • چرا در سامانه‌های برق خورشیدی سرمایه‌گذاری ‌کنیم؟

  سرمایه‌گذاری در سامانه‌های خورشیدی خانگی و تجاری (مشترکین برق) مزایایی دارد که باعث ترغیب سرمایه‌گذاران به این امر خواهد شد. در این نوشتار به طور مختصر به مزایایی که باعث جذابیت سیستم‌های خورشیدی برای سرمایه‌گذاری می‌شود خواهیم پرداخت. نخستین مزیت، سوددهی طولانی و بلندمدت این سرمایه‌گذاری است. شرکت‌های توزیع برق استانی و شهرستانی با مشترکینی که سامانه‌های خورشیدی را نصب می‌کنند، قرارداد خرید تضمینی ۲۰ ساله منعقد می‌کنند و متعهد می‌شوند که با نرخ‌های مصوب، برق آن‌ها را به مدت ۲۰ سال خریداری کنند که این امر باعث سوددهی بیست ساله‌ی این سرمایه‌گذاری خواهد شد. دومین مزیت سود نسبتا بالای این سرمایه‌گذاری‌ست. با توجه به قیمت تمام‌شده‌ی احداث سیستم خورشیدی و هم‌چنین نرخ‌های خرید تضمینی بالا (بیش از ۱۰ برابر قیمت برق برای مشترکین)، سود این سرمایه‌گذاری حدود 23 تا 30 درصد تخمین زده می‌شود که برای یک سرمایه‌گذاری بلندمدت و بدون ریسک، سود بسیار بالایی است. سومین مزیت ریسک پایین این سرمایه‌گذاری است. همان‌طور که در بالا اشاره شد، شرکت‌های توزیع برق با قراردادهای خرید تضمینی ۲۰ ساله و با احتساب نرخ تورم در پرداخت‌ها، برق تولیدی را می‌خرند. این قرارداد باعث کاهش ریسک سرمایه‌گذاری خواهد شد چرا که دولت متعهد به خرید تولید تا ۲۰ سال است و هم‌چنین منابع مالی این امر را نیز از خود مشترکان و با اخذ عوارض توسعه‌ی برق تجدیدپذیر و روستایی به صورت پایدار تامین می‌کند. چهارمین مزیت که به نوعی مزیت اجتماعی و اخلاقی این سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، پاک بودن، پایدار بودن و دوست‌دار محیط زیست بودن این سرمایه‌گذاری است که باعث می‌شود علاوه بر این که سرمایه‌های مالی در جهت منافع بلندمدت انسانی قرار گیرند، هم‌چنین موجب ترویج این مسئله و گسترش دیدگاه مثبت انسان‌ها به محیط زیست و آینده‌ی بشر و سلامت هم‌نوعان خواهد شد.

  • خانه خورشیدی

  پرسش‌های متداول

  هزینه‌ی احداث یک سامانه‌ی خورشیدی خانگی حدودا چه قدر است و به چه میزان فضا نیاز دارد؟

  - بستگی به میزان انشعاب مشترک برق، سقف سامانه می‌تواند متغیر باشد. برای خانه‌های معمولی حداکثر با حدود ۲۵- ۳۰ میلیون تومان می‌توان یک سامانه احداث کرد. برای این میزان سرمایه به حدود ۷۵ متر مربع زمین نیاز دارید. اگر سرمایه‌ی شما کم‌تر است مقدار زمین با همین نسبت کم می‌شود.

  میزان سود و دوره‌ی بازگشت سرمایه‌ی این طرح به چه میزان است؟

  - برق تولیدی این سامانه‌ها با قراردادهای خرید تضمینی ۲۰ ساله توسط دولت با قیمت بالا (حدود ۱۰ برابر قیمت برق قبض‌های برق!) خریداری می‌شود. این باعث می‌شود که سود سرمایه‌گذاری در این سامانه‌ها بالا و نزدیک به ۳۰‌درصد باشد، آن هم برای ۲۰ سال. بنابراین بازگشت سرمایه در چنین سامانه‌هایی بین تنها ۳ تا ۴ سال است. هم‌چنین نکته‌ی قابل ذکر دیگر این است که نرخ‌های خرید همانند تمام قیمت‌های دیگر، سالانه با میزان تورم بالا می‌رود.

  هزینه‌ی نگه‌داری و تعمیرات این سامانه چه‌قدر است؟

  - این سامانه‌های خورشیدی هزینه‌ی نگه‌داری و تعمیرات ندارند، تنها نیاز است که سطح پنل‌های خورشیدی هر دو هفته یک‌بار از آلودگی پاک شود.

  برای شروع این سرمایه‌گذاری چه مدارکی لازم است و مراحل انجام کار چگونه است؟

  - مراحل انجام این سرمایه‌گذاری بسیار ساده است، مشترک با مدارک شناسایی و قبض برق خود به شرکت توزیع برق شهرستان خود مراجعه و برای سامانه‌ی خورشیدی ثبت نام می‌کند. (به تازگی این ثبت نام به صورت غیر حضوری نیز انجام می‌گیرد) سپس شرکت توزیع نماینده‌ی خود را برای بررسی محل فرستاده و در صورت مهیا بودن شرایط با مشترک قرارداد خرید تضمینی را امضا کرده و شرکت‌های مختلف تامین کننده‌ی سامانه را به وی معرفی می‌کند. به همین سادگی!

   

   

   
  امیرحسین فزوه
    کارشناس ارشد انرژی های تجدیدپذیر                                                                                        کپی برداری از مطالب بدون ذکر منبع ممنوع است

   

  مشاوره

  برای مشاوره وآگاهی از هزینه ها با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید

  طراحی

  تیم فنی ایــرانیوم با بررسی شرایط و توان مورد نیاز تجهیزات لازم را در نظر گرفته و گزینه های پیش روی شما را معرفی می نمایند

  اجرا

  تیم اجرای ایرانیوم متشکل از تخصص های مورد نیاز طرح در نظر گرفته شده را بر مبنای استانداردهای لازم به طور دقیق اجرا می نمایند

  تماس با ما

  پروژه های اخیر

  نمایش کارهای جدید از نمونه کارها

   
  مشاهده همه کارها

  دپارتمان امنیت و فناوری اطلاعات گروه ایــرانیوم    |   Copyright © 2018 Iranium Group . All rights reserved
  Scroll to Top